Gradsko natjecanje u košarci

Autor: Irena Rajković, 13. 3. 2019.

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za mladiće u organizaciji Srednje strukovne škole (Ana Tihi Prajdić, prof.) održano je danas u dvorani Srednjih škola. Za naslov najboljeg natjecala su se 4 ŠSD-aŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. savjetnik), ŠSD Bumbar (Ekonomska škola, voditeljica Vesna Ban, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditeljica Ana Tihi Prajdić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac(Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).

Utakmice su igrane u trajanju 4×6 minuta, sve ih je sudio Toni Čičin-Šain, a zapisničar je bio Sven OpačićPobijedili su gimnazijalci i tako obranili naslov najboljih iz prošle školske godine. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje.

ŠSD GVG i ŠSD Bumbar bili su osjetno kvalitetniji od druge dvije momčadi i poslije prvih utakmica bilo je jasno da će njihov međusobni susret odlučiti o najboljem ŠSD-u u Gradu. Očekivalo se da će gimnazijalci glatko dobiti odlučujuću utakmicu, ali je na poluvremenu bilo izjednačeno (23:23). Odlučujuću prednost gimnazijalci su stekli tek u 3. četvrtini, iako se utakmica od starta pretvorila u okršaj ”sam protiv svih”! Naime, za Gimnaziju su poentirali uglavnom Josip Ivanković (9), Mario Lacić (9) i Frane Miloloža (11), uz pomoć ostalih, a za Ekonomsku je poentirao isključivo Nikola Ivanetić, momak je od 39 poena Bumbara realizirao 31!! Međutim, umorni Ivanetić ipak nije uspio simultanku uspješno privesti kraju, ekipa gimnazijalaca mirno je odigrala završnicu i zasluženo pobijedila.

Rezultati, redoslijed, sastav pobjednika

Rezultati: ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Bumbar 25:48, ŠSD GVG – ŠSD Velgor 45:17, ŠSD Bumbar – ŠSD Velgor 32:26, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD GVG 12:56, ŠSD GVG – ŠSD Bumbar 46:39 (16:10, 7:13, 14:6, 9:10), ŠSD Velgor – ŠSD Zrakoplovac 55:34.

Redoslijed1. ŠSD GVG 6 (3 3 0 147:68), 2. ŠSD Bumbar 5 (3 2 1 119:97), 3. ŠSD Velgor 4 (3 1 2 98:111), 4. ŠSD Zrakoplovac 3 (3 0 3 71:159).

ŠSD GVG: Josip Ivanković, Mario Lacić, Frano Miloloža, Jerko Vujević, Josip Filipović, Tin Getz, Antonio Solić, Marko Šošić, Fran Maleš, Lovro Jukić, Ante Vujević, Sven Patrick Grabarić. Voditelj: Gordan Polan, prof. savjetnik.

DSC_0709.jpg (524.03 KB)

Molimo vas da se za ispis potvrda prijavite u e-Dnevnik na poveznici

« Travanj 2024 »