Posjet računovodstvu škole

Prema planu i programu rada iz predmeta Osnove računovodstva učenici prvog 1.a i 1.b posjetili su računovodstvo naše škole gdje im je gospođa Kristina Brletić  odgovorila na pitanje:

Što radi računovođa i kakva osoba treba biti?

Kao računovođa je važno  imati osjećaj za brojeve, biti  organiziran, voljeti  uredski posao i voditi računa o svemu što ima veze s novcem u školi. Bilježiti financijske podatke, tj. ulazne i izlazne fakture, strogo se pridržavati svih poreznih i zakonskih pravila, pripremiti financijska izvješća  i pomagati menadžmentu u radu prilikom donošenja važnih proračunskih/ upravljačkih odluka.

Zahvaljujemo se gospođi Kristini.

Tekst pripremila prof. Jelica Kelava

objavio: Sanja Mirenić   datum: 2. 12. 2021.

Posjet računovodstvu škole

Što radi računovođa i kakva osoba treba biti?

Zahvaljujemo se gospođi Kristini.

Tekst pripremila prof. Jelica Kelava

objavio: Sanja Mirenić   datum: 2. 12. 2021.

VAŽNO

UPUTE ZA EVAKUACIJU U SLUČAJU POTRESA