Protokol o postupanju u slučaju nasilja među djecom i mladima

Ovaj Protokol o postupanju u slučaju nasilja među djecom i mladima temelji se na sadržaju i obvezama propisanima Programom aktivnosti za sprječavanje nasilja među djecom i mladima kojeg je donijela Vlada Republike Hrvatske dana 25. veljače 2004. godine.

Ovaj protokol temelji se na Program aktivnosti i čini njegov sastavni dio, a sadrži:

• općeprihvaćenu definiciju nasilja;
  • obveze nadležnih državnih tijela i drugih čimbenika;
  • oblike, način i sadržaj suradnje između nadležnih državnih tijela i drugih čimbenika
  • ostale aktivnosti i obveze.

Nasiljem među djecom i mladima smatra se svako namjerno fizičko ili psihičko nasilno ponašanje usmjereno prema djeci i mladima od strane njihovih vršnjaka učinjeno s ciljem povrjeđivanja, a koje se, neovisno o mjestu izvršenja, može razlikovati po obliku, težini, intenzitetu i vremenskom trajanju i koje uključuje ponavljanje istog obrasca i održava neravnopravan odnos snaga (jači protiv slabijih ili grupa protiv pojedinca).

Protokol_o_postupanju_u_slucaju_nasilja_medju_djecom_i_mladima.pdf

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 25. 11. 2013.

Protokol o postupanju u slučaju nasilja među djecom i mladima

• općeprihvaćenu definiciju nasilja;
  • obveze nadležnih državnih tijela i drugih čimbenika;
  • ostale aktivnosti i obveze.

Protokol_o_postupanju_u_slucaju_nasilja_medju_djecom_i_mladima.pdf

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 25. 11. 2013.

« Rujan 2018 »