Posjet Hrvatskoj narodnoj banci

U srijedu, 25.02.2015. godine učenici 4. B i 4. C razreda posjetili su Hrvatsku Narodnu Banku u pratnji nastavnica Jadranke Ćejić i Marije Senjić. Posjet je organiziran u okviru predmeta Osnove ekonomije.

Učenike su srdačno dočekali predstavnici HNB-a, te su im uz obilazak zgrade ispričali ponešto o povijesti i nastanku same zgrade koja je spomenik kulture 0.kategorije i datira iz 1927.godine.

Nakon kratkog obilaska zgrade učenici su prisustvovali i sudjelovali na predavanju gospođe  Miljane Valdec, glavne stručne suradnice u Direkciji za ekonomske analize.

Osim općenitih informacija o HNB-u , mjerama i aktivnostima koje ona provodi, učenici su saznali i aktualne informacije o ekonomskim pokazateljima u RH i EU, te koja će biti uloga HNB-a nakon sto Hrvatska uvede euro kao zankonsko sredstvo plaćanja.

Za kraj smo od naših domaćina dobili zbirku kovanog novca Republike Hrvatske. Ovaj posjet će ostati  u lijepom sjećanju kako profesoricama tako i učenicima, a posjeti HNB-u će zasigurno postati redovita praksa u našoj školi.

Marija Senjić

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 4. 3. 2015.

Posjet Hrvatskoj narodnoj banci

Marija Senjić

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 4. 3. 2015.

« Listopad 2018 »