Seminar za srednjoškolce na temu debata

15. listopada 2016. u našoj Školi održan je cjelodnevni seminar za srednjoškolce na temu debata. Seminar je bio namijenjen klubovima iz Siska, Jastrebarskog, Gline, Dugog Sela i Velike Gorice.

Iskusni treneri Hrvatskog debatnog društva tijekom seminara poučili su mlade debatante o osnovama debate i na samom kraju omogućili im da se iskušaju u debatama. Cilj ovakve edukacije je da se pomogne mladim debatnim klubovima u pripremi njihovih članova za sudjelovanje na turnirima. U edukaciji sudjelovali su i naši učenici članovi Debatnog kluba Ekonomske škole Velika Gorica koji je osnovan na početku ove školske godine.

Debata kao metoda iskustvenog učenja nije nepoznanica našim učenicima. Od školske godine 2011./2012. krenuli smo s projektom “Aktualnosti pod našim krovom“ u kojem smo kroz debate obrađivali različite sadržaje koji su se učenicima činili zanimljivim i aktualnim. Kroz proteklih 5 godina svake godine u svim našim razrednim odjelima na satovima razrednog odjela održavale su se debate na teme po izboru učenika. Možemo reći da se svaki naš učenik na neki način susreo s debatom i upoznao vrijednosti koje ona donosi u razvoju mladog čovjeka kao aktivnog građanina našeg društva. Posebna vrijednost spomenutog projekta je ta što je on pokrenut na inicijativu učenika, a kolika je njegova vrijednost, pokazuje i to da se Projekt realizira već 6. godinu.

Ove godine odlučili smo osnovati i Školski debatni klub kako bi omogućili zainteresiranim  učenicima da prodube svoja znanja o debati kao strategiji poučavanja i argumentirane rasprave i razviju vještinu govorenja i slušanja. Cilj nam je da kao odgojno – obrazovna ustanova potičemo kod učenika kritički pristup informacijama koje dobivaju, razvijamo kreativnost, kritičko mišljenje, analitičnost, argumentiranje, suradnju i timski rad te tolerantnost spram tuđeg mišljenja. Interes koji su učenici pokazali prema sudjelovanju u radu Školskog debatnog kluba potvrda nam je da smo na pravom putu.

Učenici Ekonomske škole koji su sudjelovali na seminaru: Ema Tomašić Beuc, Paulina Gašparac, Kristijan Sremić (svi 2.a), Petar Hrsto (2.b), Klaudija Grđan Car (3.b), Katarina Kolarec ( 3.b) i Valentina Fiket (3.a).

mr. sc. Ksenija Vatavuk Margetić

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 19. 10. 2016.

Seminar za srednjoškolce na temu debata

mr. sc. Ksenija Vatavuk Margetić

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 19. 10. 2016.

« Listopad 2018 »