Naše prvo sudjelovanje na debatnom turniru

5. i 6. studenog 2016. u X. gimnaziji u Zagrebu održan je Newb Open, turnir za početnike u WS formatu. Turnir je imao 5 kola od kojih se  u četiri kola debatiralo na pripremljenu tezu, a jedno kolo na impromptu tezu. Teza turnira  je glasila: "Ovaj dom smatra da bi kompanije trebale dijeliti svoj profit s radnicima".

Naš Školski debatni klub odlučio se okušati  u ovom turniru. Hrabro smo složili jedan tim u sastavu: Valentina Fiket, 3.a; Klaudija Grđan Car, 3.b i Simona Pleško Muminović, 3.c i uz pratnju voditeljice, pedagoginje Ksenije Vatavuk Margetić otišli na turnir.

Tim se natjecao pod imenom Gorica. U održanih pet debata pobijedili smo u četiri i tako se visoko plasirali na ukupnoj ljestvici turnira. Postignuti izvrsni rezultati dali su nam vjetar u leđa i motivirali nas za sudjelovanje na sljedećem turniru sa većim brojem timova.

Valentina, Klaudija i Simona nakon turnira su podijelile svoje dojmove s ostalim učenicima u Školi:

„Tijekom ovog debatnog turnira stekle smo iskustvo i samopouzdanje zbog kojeg smo, ponajviše, i otišle na taj turnir. Najviše nam se svidjelo to što smo svoja znanja iz ekonomije, o čemu i učimo već treću godinu, maksimalno iskoristile. Otišle smo bez imalo očekivanja, a postignuti rezultat, koji je za nas ogroman uspjeh, nam je velika motivacija da i dalje nastavimo debatirati i truditi se.“

Rezultate turnira možete pogledati i na stranicama Hrvatskog debatnog društva http://hdd.hr/course/newb-open-2016/

Još jednom čestitamo našim učenicama!

Mr. sc. Ksenija Vatavuk Margetić

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 17. 11. 2016.

Naše prvo sudjelovanje na debatnom turniru

Još jednom čestitamo našim učenicama!

Mr. sc. Ksenija Vatavuk Margetić

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 17. 11. 2016.

« Prosinac 2018 »