Dani hrvatskog jezika

U našoj Školi obilježen je Mjesec hrvatskoga jezika koji počinje na Međunarodni dan materinskoga jezika 21.veljače, a traje do 17.ožujka, dana objave Deklaracije i nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika 1967.godine. Hrvatski sabor je 1997.godine utemeljio Dane hrvatskoga jezika koji traju od 11. do 17.ožujka.  Ove godine slavimo 50.obljetnicu Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika.

Maturanti su zajedno s prof. Primorac uredili prigodan pano u hodniku Škole. Na satu Hrvatskoga jezika maturanti su zajedno s prof. Kovačić i prof. Primorac istraživali arhaizme, historizme, hrvatska narječja te na kreativan način obradili leksičko posuđivanje, dok su učenici 2.razreda istraživali novonastale riječi u hrvatskom jeziku.

Na ovaj način željeli smo istaknuti koliko je važno očuvati materinski jezik, sva njegova narječja i dijalekte te važnost poznavanja bogate jezične hrvatske baštine i povijesti hrvatskoga jezika.

Sanja Primorac, prof.

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 4. 4. 2017.

Dani hrvatskog jezika

Sanja Primorac, prof.

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 4. 4. 2017.

« Prosinac 2018 »