Mijenjamo živote, proširujemo vidike

Autor: Jagoda Kovačić, 18. 9. 2015.

Ekonomskoj školi Velika Gorica i ove školske godine 2015./2016.  odobren je Erasmus plus projekt pod nazivom „Informatizacija poslovanja i moderno podučavanje“. U sklopu ovog projekta petnaest učenika škole će sredinom listopada tri tjedna boraviti u Schkeuditzu pokraj Leipziga obučavajući se u primjeni novih informatičkih rješenja u poslovanju, a osam članova osoblja škole će se tjedan dana usavršavati kod obrazovnih institucija u Saskoj pokrajini. Učenicima završnih razreda smjera ekonomist je to izvrsna prilika za obavljanje međunarodne stručne prakse, a osoblju škole za povećavanjem kvalitete svojeg rada. Ciljevi projekta su unapređenje ključnih stručnih kompetencija, znanja i vještina učenika i osoblja, obavljanje stručne prakse  za učenike i stručno osposobljavanje za  osoblje, povećanje znanja poslovnog njemačkog i engleskog jezika, informatičke pismenosti  i povezivanje teorije i prakse u ekonomskoj struci, povećanje kvalitete, efikasnosti, atraktivnosti i važnosti ekonomskog strukovnog obrazovanja, povećanje međukulturalne osviještenosti i internacionalizacija cjeloživotnog učenja u Europi te osiguranje jednakih obrazovnih mogućnosti za sve, osobito onih koji su pogođeni socijalnim preprekama. Ekonomskoj školi Velika Gorica partner u ovom projektu je tvrtka Vitalis s kojom je i osmišljen cijeli projekt. Cijeli projekt sufinancira Europska komisija, a odobrila ga je Agencija za mobilnost i programe EU. Za točnost podataka u ovom članku odgovorna je Ekonomska škola Velika Gorica. U sklopu projekta predviđene su i kulturološke aktivnosti za učenike i osoblje škole. Svim sudionicima mobilnosti izdat će se Europass Mobility dokument s kojim se priznaje internacionalno stručno usavršavanje. Namjera Ekonomske škole Velika Gorica je da ovakvim projektima ostvari svrhu koja lijepo sročena u krilatici Erasmus plus programa „Mijenjamo živote, proširujemo vidike“. Više detalja o ovom i našim drugim projektima možete saznati putem web stranice Ekonomske škole Velika Gorica.

Erasmus+_2015_16.pdf (141.61 KB)

« Travanj 2024 »