U korak s vremenom za uspješnu inkluziju Inclusive Teaching and Special Education Needs 22.9. – 28. 9. 2019. Bath, England

Prvu mobilnost iz projekta ostvarile su pedagoginja Ksenija Vatavuk Margetić i profesorica Snježana Starčević.

Tijekom pohađanja strukturiranog tečaja Inclusive Teaching and Special Education Needs imale smo priliku bolje upoznati engleski obrazovni sustav, kao i oblike inkluzije učenika s teškoćama u odgojno obrazovni sustav. Ostvareni su posjeti školama: Fosse Way Special School i Bath Academy u kojima smo upoznale neposredni rad s učenicima boravkom na nastavi i razmijenile iskustva s nastavnim osobljem o inkluziji učenika s teškoćama. Tijekom tečaja imale smo priliku voditi konstruktivne razgovore s ostalim polaznicima i upoznati iskustva inkluzije u talijanskim, španjolskim i njemačkim obrazovnim sustavima. U jednom od zadataka, tijekom tečaja, imale smo priliku prezentirati našu školu i naše viđenje rada s učenicima s teškoćama.

Organizator tečaja bio je Merganser Consulting Ltd. koji nam je omogućio da upoznamo i povijesne znamenitosti Batha-a te kulturu i običaje engleskog naroda.

Vratile smo se obogaćene novim znanjima i  iskustvima koje ćemo prenijeti ostalim kolegama i učenicima i implementirati ih u svoj rad.

slika1.png (267.73 KB)
slika2.png (367.95 KB)
slika3.png (442.68 KB)
slika4.png (246.44 KB)
slika5.png (139.81 KB)
slika6.png (153.96 KB)
slika7.png (278.88 KB)

objavio: IRENA RAJKOVIĆ   datum: 11. 10. 2019.

« Kolovoz 2020 »