Mjesec hrvatske knjige

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je promicanja knjige i čitanja. Na cijelom području Republike Hrvatske u školama, vrtićima, domovima umirovljenika, otvorenim prostorima, knjižnicama, održat će se jednodnevna akcija s ciljem popularizacije čitanja.  Čitati više i kvalitetnije – odnosno čitati „sto na sat“  ne znači samo puku zabavu ili odvraćanje od stvarnosti, nego znači vježbati različite načine suočavanja sa stvarnim svjetonazorskim, moralnim, političkim, emocionalnim ili društvenim problemima i pitanjima. Drugim riječima – čitati znači učiti se životu.

Učenici naše škole sudjelovali su 21.listopada u maratonu čitanja pod motom „Čitam sto na sat“ zajedno s knjižničarkom Ljiljanom Godinić i nastavnicom hrvatskog jezika Sanjom Primorac. Čitali su pjesme hrvatskih pjesnika i to pjesme koje čitaju iz gušta u slobodno vrijeme. Na samom početku učenice 4.b, Erika Vilus, Klaudia Sivč i Tea Paulić, otpjevale su nam pjesmu te tako povezale poeziju i glazbu. Učenici su trčali na Trgu Stjepana Radića trčali su štafetu u kojoj su nosili odabrane stihove, a koje su potom morali složiti u cjelinu.

Čitati sto na sat znači čitati bez daha ono što nas je zaintrigiralo, ostavilo bez daha i ono što nas je povuklo u svijet knjiga.

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 28. 10. 2016.

Mjesec hrvatske knjige

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 28. 10. 2016.

« Rujan 2018 »