Erasmus plus 2018/19

Ekonomskoj školi Velika Gorica odobren je Erasmus plus projekt u K1 aktivnosti pod nazivom „Iskustvo u digitalnom marketingu“. Područje digitalnog marketinga je među najtraženijim vještinama na tržištu rada i škola će ovim projektom učenicima povećati kompetencije u toj vještini.

13 učenika završnih razreda smjera ekonomist će od 5.11.do 16.11. 2018. u nekoliko njemačkih tvrtki u Münchenu  obaviti dvotjednu stručnu praksu iz digitalnog marketinga.

Glavni ciljevi projekta su:

a) povezivanje teorije i prakse iz digitalnog marketinga uvođenjem u svijet rada u digitalnom marketingu u međunarodnom okruženju

b) primjenjivanje teorije iz digitalnog marketinga kroz sudjelovanje u radnom procesu u kontroliranim uvjetima

Specifični ciljevi projekta su veća konkurentnost i veća mogućnost zapošljivosti učenika na europskom tržištu rada po završetku školovanja u zanimanju ekonomist te pojačane jezične kompetencije (engleski jezik).

Predviđeni rezultati projekta su identifikacija faza razvoja procesa digitalnog marketinga u tvrtki u kojoj se obavlja stručna praksa, upotrebljavanje alata digitalnog marketinga i porast vještina i kompetencija  u digitalnom marketingu, predviđanje moguće problematike u poslovanju, kritička ocjena digitalnog marketinga tvrtke u kojoj se obavlja stručna praksa i izrada Izvješća o stručnoj praksi u kojem se opisuju radna iskustva, primjeri i korišteni alati.

Projekt će prvenstveno povećati kod učenika stručne kompetencije u digitalnom marketingu te ih učiniti konkurentnijima na međunarodnom tržištu rada. Ekonomska škola Velika Gorica projektom podiže atraktivnost i aktualnost strukovnog obrazovanja ekonomista kojeg provodi.  Tvrtke partneri će projektom povećati razinu suradnje s našom obrazovnom institucijom i povećati kompetencije rada s mladim praktikantima. Učenici će diseminacijskim aktivnostima prenijeti znanja i vještine učenicima u školi.

Dugoročno projekt lokalnoj i regionalnoj zajednici donosi konkurentniju i atraktivniju radnu snagu, na državnoj razini ostvaruje ciljeve Kurikularne reforme u strukovnom obrazovanju, a na europskoj razini ostvaruje ciljeve Erasmus plus projekata i napore Europske komisije prema povezivanju stanovnika u svrhu razvoja struke i razmjene znanja i vještina.

objavio: Dominik Tomislav VLADIĆ   datum: 28. 9. 2018.

Erasmus plus 2018/19

Glavni ciljevi projekta su:

objavio: Dominik Tomislav VLADIĆ   datum: 28. 9. 2018.

« Listopad 2018 »