Glazbena radionica Azur Rock

Autor: Jagoda Kovačić, 11. 4. 2014.

AZUR ROCK – HRVAT KOJI ŽIVI GLAZBENI SAN U KANADI

U školskoj knjižnici Velika Gorica organizirano je predavanje i radionica za sve glazbenike srednjih škola Velika Gorica. Predavač je bio Azur Rock, mladi velikogorički glazbenik internacionalne karijere.

Azur Rock rođen je 1987. godine u Zagrebu, a svirati i pisati pjesme počeo je sa 12 godina na bratovoj gitari. Za svoju srednju školu, Zrakoplovnu školu Rudolfa Perešina, napisao je i snimio službenu himnu. Sa svojom grupom Dodgers, gdje je bio frontmen, gitarist i tekstopisac, polagano se počeo probijati na hrvatsku glazbenu scenu uz hitove: Krećem na put, Znam kako je i Osvojit ću svijet. Ovaj vrlo talentirani glazbenik do svoje 22. godine surađivao je s brojnim poznatim hrvatskim glazbenicima kao što su Damir Urban, Rajko Dujmić, Gatuzo, Saturnus Band…

2009. godine, sa samo 22. godine, uzima svoj kofer i gitaru i kreće na put u daleku Kanadu te je svoj novi život započeo u Cambridgeu sa grupom She King. „Kanada je puno ljepša za živjeti za razliku od npr. SAD-a, puno više europski stil života. Nedostaju mi prijatelji i familija u Hrvatskoj, hrana (burek u tri ujutro), te more, a mjesto kao mjesto baš i ne. Svugdje imaju zgrade, livade i asfalt pa mi život u Hrvatskoj ne nedostaje, jer previše sam u tome što radim pa zapravo ne stignem ni razmišljati o tome“ – ispričao nam je Azur.

Nakon što nam je zasvirao i pokazao neke od svojih trikova na gitari, sa našim mladim glazbenim nadama je zasvirao i zapjevao Lutku za bal, Stand by me i Knocking on heavens door.

Trenutno je član benda Drew Leith and the Foundation od 2012. godine, s kojim je upravo završio veliku kanadsku turneju u 14 gradova na kojoj su predstavili svoj singl Remain. DLF nominiran je za top 5 bendove na Toronto Music Awardsu, a uskoro kreću i s promoviranjem novog singla With you i albuma koji izlazi krajem 5 mjeseca.

Cijeli intervju s ovim simpatičnim, mladim glazbenikom moći ćete pročitati u našim školskim novinama Turbo E.

Ivana Marković i Ivana Barbarić, 4.A

Molimo vas da se za ispis potvrda prijavite u e-Dnevnik na poveznici

« Svibanj 2024 »