Erasmus plus 2016./17.

Ekonomska škola Velika Gorica nastavlja s međunarodnim projektnim aktivnostima

Treću godinu za redom Ekonomska škola Velika Gorica  sudjeluje u međunarodnim projektnim aktivnostima stručnog usavršavanja osoblja u okviru Erasmus + programa Europske unije.

Za razliku od protekle dvije godine, kada se mobilnost učenika i nastavnika odvijala u Njemačkoj, ove školske godine će se na stručno osposobljavanje u Bragu, grad na sjeveru  Portugala poslati dva člana osoblja Ekonomske škole Velika Gorica.

Projekt mobilnosti za program Erasmus + -Ključna aktivnost 1 za područje općeg obrazovanja nazvan je  Projektni menadžment u Portugalu, a osmislila ga je Ekonomska škola Velika Gorica kao prijavitelj i i Braga Mobility Open iz Portugala kao partner.

Škola će  poslati 2  člana osoblja koji sudjeluju u upravljanju školom, projektima ili izvannastavnim aktivnostima  na petodnevni strukturirani tečaj o upravljanju projektima u Bragu u Portugalu.

Upravljanje projektima je korisna vještina koju će osoblje koje se educira u njoj primjenjivati u svojim projektima kod upravljanja školom te u radu s učenicima. To je trajna vrijednost koja će ostati u školi i imati dugoročan pozitivan učinak na sadašnje i nadolazeće generacije učenika.

Kroz petodnevni tečaj u trajanju od 8 sati dnevno u periodu od 10.10. do 14.10.2016.  namjerava se realizirati mobilnost i ostvariti ciljeve projekta Osim sudjelovanja u  tečaju o upravljanju projektima, sudionici mobilnosti sudjelovat će i u kulturnim aktivnostima obilaska Porta, Viana do Casteloa i Brage.

Ovaj projekt za Ekonomsku školu Velika Gorica znači jačanje njenih kapaciteta, modernizaciju ustanove i  nastavak međunarodnog djelovanja i suradnje.

Kompetencije i iskustva osoblja koje sudjeluje u mobilnosti će se integrirati dugoročno u školu kroz svakodnevno provođenje brojnih projekata koje provodi škola u svom kurikulumu vezanih uz vođenje škole i izvannastavnih aktivnosti s učenicima. Troškove projekta snosi Europska unija.

Projekt će također osim navedenih utjecaja na školu i njezine djelatnike i učenike, utjecati i na stručnu i opću javnost kao i na lokalnu zajednicu putem diseminacijskih aktivnosti. Tako će škola pozitivno utjecati na stvaranje ozračja napretka kroz mobilnosti europskog karaktera.

objavio: Jagoda Kovačić   datum: 27. 9. 2016.

Static HTML

« Rujan 2020 »